KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673015
nr 1667 3015
Svea Nyman
(1902-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 47x35 cm
Svea Nyman, svensk bildkonstnär född 1902, död 1986.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:13:53
6/12 13:27:50
500 kr
9/12 16:43:47
9 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer